Bóg zapłać tym wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie liturgii Wielkiego Tygodnia, a także za podjęcie przedświątecznych prac porządkowych w naszym kościele. Dziękujemy za złożone ofiary na renowację kolegiaty, w drugą niedzielę kwietnia złożono 12.434,00 zł. oraz indywidualnie przekazano 500,00 zł., dziękujemy też za ofiary na kwiaty do
Bożego Grobu i na budowę kuchni.

Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej nowenna do Bożego Miłosierdzia. W środę będzie ona połączona z nowenną ku czci Królowej Rodzin.

We wtorek uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski.

We środę po Mszy św. o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.00, następnie Nowenna ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin z modlitwą za parafian pracujących za granicą oraz Msza św.

W piątek z racji trwającej oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę i w niedzielę w naszym mieście będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na Hospicjum nad Sanem pod nazwą „Jarosławskie Pola Nadziei”. Oznakowani wolontariusze: w sobotę przed sklepami, a w niedzielę przed kościołami będą zbierać ofiary a w podzięce przekażą żonkile.

W sobotę w Przemyślu, odbędzie się „Marsz Świętości Życia”. Początek Mszą Świętą o 16.30 w Archikatedrze. Zachęcamy do udziału.

W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego, po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych. O godz. 17.00 spotkanie wielkanocne w domu parafialnym dla wszystkich grup duszpasterskich, zapraszamy do udziału.

Na nowy tydzień, w którym będziemy przeżywać radość ze zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.