Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. O godz. 17.00 nabożeństwo do N.S.P. Jezusa, w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej.

Jutro święto Matki Kościoła, Msze św. jak w święta zniesione: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 oraz po południu o 16.00 i 18.00.

We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.

W środę z racji budowanego rusztowania adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 następnie nowenna ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin i Msza św. z udziałem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Dziękujemy Parafianom, którzy pomagają w jego postawieniu. Prosimy chętnych do pomocy w nadchodzącym tygodniu od wtorku.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się w tym dniu za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.  Kazania wygłosi misjonarz z Rosji, ks. Marcin Milczanowski, po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć misje w tym kraju.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną udziału w Pieszej pielgrzymce do Tronu Matki Bożej Jasnogórskiej, rekolekcjach dla wszystkich Przyjaciół Ducha Świętego pt.: „Ogrody cnót i uzdrowieńcze zdroje duszy”,w pielgrzymce na Kalwarię Pacławską, oraz jesienią pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej parafii.

Do wieczności odszedł śp. Franciszek Dołomis, niech Pan życia wprowadzi go do swego królestwa.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech Duch Boży nas prowadzi.