Dziękujemy tym wszystkim, którzy na różny sposób włączyli się w przygotowanie odpustu ku czci Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin.

Jutro od godz. 6.00 można zostawiać bagaże, o godz. 6.40 wyjście na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, wyjazd pociągiem o godz. 7.14 do Przemyśla, bilet na pociąg należy zakupić wcześniej. Następnie udamy się pieszo na Kalwarię. Powrót 15.08. autobusem o godz. 8.00. Koszt 50,00 zł. za nocleg i autobus, jeśli ktoś wraca na własną rękę to 40,00 zł. Można jeszcze się zapisać w zakrystii.

We środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna ku czci Matki Bożej Królowej Rodzin, następnie Msza św. w intencji podziękowań i próśb nowennowych.

W czwartek 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia N.M. Panny. Porządek Mszy św. z poświęceniem wianków jak w każdą niedzielę.

W piątek po Mszy św. Droga Krzyżowa.

W dniach 18-25.08. odbędzie się XXVII Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni”. W kolegiacie będą codziennie odprawiane o godz. 16.00 Msze św. oraz nieszpory gregoriańskie o godz. 17.15.

Jak każdego roku w pierwszą sobotę września udamy się w pielgrzymce do Jodłówki. Można zapisywać się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ze względu na konieczność ubezpieczenia potrzebne jest podanie daty
urodzenia. Znaczek z ubezpieczeniem 7,00 zł., bilet powrotny na autobus 10,00 zł. Dla osób, które chcą dojechać będzie podstawiony autobus na dworcu PKS o godz. 12.00., dla nich cena biletu także 10,00 zł. Nasza grupa nosi imię św. Jana, tym razem wychodzimy z placu przed kolegiatą o godz. 6.30. Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala o godz. 15.15. Godzinę wcześniej odbędzie się koncert w wykonaniu „Małej Armii Janosika”.

Producent poszyć samochodowych wznawia zatrudnienie. Kontakt oraz szczegóły na plakacie.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Maria Zierkiewicz, Zbigniew Węglarz, Janusz Pluczyński, Stanisław Grunt. Módlmy się dla nich o dar życia wiecznego w Bogu.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na codzienne życie w wierze.