W ramach cyklu “Niedziela z muzyką w Kolegiacie”:

Recital organowy: 14.07.2019 r., godz. 19:00
Łukasz Jarosz

Program koncertu:

Kilka słów o artyście:

Łukasz Jarosz – (ur. 16.06.1991 r. w Grybowie) – organista i kompozytor. Absowent klasy organów mgra Szymona Holtza i akompaniamentu liturgicznego ks. dra Andrzeja Tańculi i ks. Mirosława Wyszogrodzkiego w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku koło Łodzi. Podczas nauki w szkole pełnił funkcję głównego organisty i akompaniatora chóru szkoły – grał m. in. w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie, Kościele św. Bartłomieja w Opocznie, Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Wykonawca licznych koncertów organowych m.in. w Lutomiersku, Opocznie, Grybowie. Uczestniczył w warsztatach Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego. 

Skomponował kilkanaście utworów chóralnych i instrumentalnych, m.in. inwencje dwu i trzy-głosowe na fortepian, wariacje chorałowe nt. polskich pieśni kościelnych oraz Missa brevis c-moll na chór mieszany a’capella. 

Prowadzi również kanał w sewisie YouTube, gdzie prezentuje przykładowe akompaniamenty do pieśni liturgicznych

W latach 2014-2017 pełnił funkcję organisty w Kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Jana Bosko w Łodzi. Obecnie organista w Parafii pw. św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi.