W minioną niedzielę, 23. czerwca gościliśmy w jarosławskiej Kolegiacie chór Deo Cantamus z Tuczemp, który zaprezentował bardzo szeroki wachlarz muzyki – od utworów chorałowych, przez tradycyjne pieśni w opracowaniach na chór, aż po dawne i współczesne utwory chóralne. Chór przygotowała i dyrygowała p. Dominika Godzień, a akompaniował wyśmienity pianista – p. Łukasz Stanisławczyk. Koncert poprowadził i słowo o muzyce przygotował ks. Marek Demski – wikariusz parafii przy Kolegiacie.

To już nie pierwszy raz, jak tuczempski chór pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Bardzo ciepłe słowa skierował do chórzystów ks. prał. Marian Bocho – proboszcz kolegiackiej parafii: “Bardzo Wam dziękuję za tą pieśń – pieśń na cześć Pana, pieśń ku czci naszej patronki – Matki Bożej Śnieżnej… piękne jest to co robicie – nie przestawajcie” .

Był to kolejny koncert w ramach cyklu Niedziela z muzyką w Kolegiacie Jarosławskiej. Bardzo się cieszymy z dużego zainteresowania koncertami i mamy nadzieję, że cykl zagości na stałe w kalendarzu wydarzeń w Kolegiacie i w mieście Jarosławiu. Serdecznie zapraszamy już na kolejny koncert – tym razem recital organowy, który odbędzie się 14. lipca. Wykona go młody, zdolny organista, obecnie grający w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Opolu – Łukasz Jarosz.