W niedzielę 13 września odbył się kolejny w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. Tym razem piękne wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Jarosławskiej Kolegiacie sprawowanej przez ks. Proboszcza Mariana Bocho. W animację Mszy włączyły się osoby zaangażowane w organizację Marszu.

Ksiądz Proboszcz mówił w homilii: “Chcemy wzywać orędownictwa Maryi Królowej Rodzin i prosić o pomoc w przezwyciężaniu narastających trudności. Chcemy prosić świętego Józefa, o pomoc z nieba dla wszystkich wysiłków na rzecz umocnienia rodziny. I chcemy prosić św. Jana Pawła patrona chrześcijańskich rodzin, aby błogosławił naszym rodzinom i umacniał zwłaszcza te, które przeżywają trudności i kryzysy. Niech Duch Święty wlewa miłość Bożą w nasze serca! Niech miłość okaże się potężniejsza od nienawiści, niewiary, egoizmu i pychy!”

Po Mszy Świętej w radosnym i barwnym pochodzie, ze śpiewem na ustach, dzieci, młodzież, dorośli i starsi, całe rodziny, a także osoby duchowne przeszły ulicami naszego miasta, aby zamanifestować swoje przywiązanie do wartości jakimi są Życie i Rodzina. Całość marszu zakończyła się na terenie Jarosławskiego Opactwa. Cieszy fakt tak dużej liczebności uczestników marszu, i faktu, iż inicjatorami tego wydarzenia są jarosławskie rodziny.

Zachęcamy do wysłuchania homilii ks. Proboszcza i relacji Radia Fara

Homilia ks. Marian Bocho
Relacja z Marszu przygotowana przez Radio Fara