• Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dziś o godz. 17:00, w dni powszednie o godz. 17:30. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Kolejność prowadzenia modlitwy różańcowej przez poszczególne grupy znajduje się w naszej gazetce parafialnej „W cieniu Kolegiaty”. Zachęcamy do lektury.
  • We środę po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie N. S. i adoracja, o godz. 17.30 nowenna do Królowej Rodzin połączona z nabożeństwem październikowym, następnie Msza św. w intencji podziękowań i próśb a także ustania epidemii.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo uwielbienia. Chcemy je przeżyć w łączności ze św. Janem Pawłem II i uwielbiać Boga za owoce Jego życia i posługi papieskiej. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian.
  • W piątek po Mszy św. Droga Krzyżowa, zapraszamy do udziału czcicieli Męki Pańskiej.
  • W przyszłą niedzielę z racji Dnia Papieskiego po Mszach św. składka na Fundację Nowego Tysiąclecia z myślą o utalentowanej, ubogiej młodzieży.
  • Przypominamy, że przy naszej Parafii realizowany jest projektu pt. „Po pierwsze Rodzina!”. Od kilku tygodni można się umawiać na spotkania-konsultacje z doradcami rodzinnymi. Natomiast od soboty 17 października ruszają także „Randki małżeńskie” – Kurs małżeński dla tych, którzy w miłej, spokojnej atmosferze i przy pysznej kolacji chcą ze sobą pobyć i porozmawiać na zaproponowane przez Prowadzących tematy. Zarówno kurs jak i konsultacje są bezpłatne, szczegóły dotyczące zapisów na plakatach, ulotkach i na stronie parafii. Projekt jest dofinansowany ze środków Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej.
  • W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Bogusław Piórowski, Leszek Pietraszek oraz ks. Romuald Szumierz, który w naszej parafii pełnił posługę wikariusza w latach 1962/63. Niech Pan życia obdarzy ich pełnią swojej odwiecznej miłości.